Deutsche Saatveredelung AG (DSV)
PDF-файл продукту

ЛІРИНА

Льон олійний

Загальна інформація

Сорт льону олійного Лірина, був і залишається з 1997 року найкращим в Німеччині по показникам врожайності і вмісту олії в насінні. Занесений до Державного реєстру сортів придатних для поширення в Україні в 2002 році для степової і лісостепової зони. Завдяки високій врожайності, вмісту олії і технологічності (висока придатність до механізованого збирання, стійкість до полягання і осипання, рівномірне достигання) сорт підняв культуру на новий рівень. А посухостійкість дала змогу деяким господарствам Півдня України розширити короткоротаційні сівозміни, які сформувалися через гегемонію високорентабельних культур. 

Господарські та біологічні характеристики

 • Сорт інтенсивного типу використання
 • Високий стабільний врожай – 25-29 ц/га
 • Вегетаційний період – 107-128 днів
 • Велика кількість коробочок з насінням, що забезпечує високі врожаї навіть при низькій густоті рослин
 • Висота рослин 58-78 см
 • Маса 1000 насінин -5,6-7,2 г
 • Висока стійкість до вилягання (8 балів)
 • Висока стійкість до осипання (8 балів)
 • Стійкий до посухи (7 балів)
 • Стійкий до хвороб (7 балів)
 • Олійність – 44,3-46,1%
 • Рівномірне достигання рослин  

 

 

Рекомендації по вирощуванню

Особливості сорту

Посів
Льон сіється на грунтах з нейтральною або слабо лужною реакцією розчину (рН 6,5-7,0). Посів проводиться з кінця березня до середини квітня, в залежності від зони вирощування. Пізні заморозки небезпечні для культури. Норма висіву 4,0-4,5 млн шт. схожих насінин/га. Глибина висіву 2-4 см, рішення приймається в залежності від залягання вологи і строку посіву. Ширина міжрядь традиційна для зернових культур. Рекомендований посів з прикочуванням, бажано кільчасто-шпоровими котками. Льон олійний чутливий до ущільнення і запливання грунту. Посів після бобових попередників не рекомендується, через можливість надмірного азотного живлення.

Вимоги до грунту

Захист рослин
Боротьбу з бур’янами в льоні проводять на початкових стадіях розвитку, при висоті культури 2-3 і 8-10 см. Обробка від хвороб зазвичай не проводиться. Сорт Лірина має достатню стійкість до вилягання, що при нормальному азотному живленні не вимагає обробки регуляторами росту.
Шкідниками льону є блохи льонові, трипси, листокрутка льонова, гусениці різних совок. При появі, необхідно визначити поріг шкодочинності і прийняти рішення по внесенню інсектицидів.

Терміни та норми висіву

Удобрення
Фосфор, калій і магній вносять по виносу або за даними агрохімічного аналізу. Винос фосфору, калію і магнію  на 1 т стиглого насіння відповідно 12 кг P₂O₅, 10 кг К₂О, і 8 кг MgO. Як і деякі інші олійні культури, льон чутливий до внесень сірки. При нестачі сірки в грунті достатньо внесення 20 кг/га.
Азотне удобрення проводять до передпосівного обробітку грунту з нормою 30-40 кг N/га.

 

Ми поважаємо вашу приватність!

Ми би хотіли використовувати куки та інші технічні методи анонімного аналізу на сайті, щоб зробити даний сайт максимально зручним для вас. Крім того, ми хотіли би оцінити відвідування нашого сайту, щоб максимально адаптувати наш веб-сайт до ваших потреб.

Ви можете заборонити або дати дозвіл на обробку ваших даних в любий час, натиснувши кнопку «Політика конфіденційності» в нижній частині даного веб-сайту. Тут ви також знайдете доповнюючу інформацію про ваші права в GDPR та ePrivacy.

Згодитись на анонімний веб-аналіз Продовжуйте лише з необхідними файлами