Deutsche Saatveredelung AG (DSV)
PDF-файл продукту

ТРІЗО

Яра пшениця

Загальна інформація

Сорт Трізо – був занесений до Державного реєстру сортів придатних до поширення в Україні в 2004 році, рекомендований для вирощування в зоні Полісся і Лісостепу, як цінна пшениця. У країнах Європи зареєстрована в класі якості Е (сильна пшениця). Один з найкращих сортів, що поєднав в собі ряд важливих господарських характеристик, а саме прекрасну і стабільну якість і високу врожайність, добру стійкість до основних хвороб листя та колосу. Сорт прекрасно підходить для висіву в ультраранні строки, що дає можливість зменшити ризики посухи в традиційні посівні строки, і отримати набагато розвинутішу кореневу систему і листовий апарат, таким чином максимально використавши фотосинтез і наблизити врожайність до озимих сортів. Це дає змогу сіяти Трізо після попередників, які були зібрані у пізні строки, що не дало змогу провести посів озимої пшениці. При належній агротехніці формує врожай 2-3 класу.

Господарські та біологічні характеристики

  • Сорт інтенсивного типу використання, високопродуктивний, для вирощування на різних агрофонах
  • Різновид лютесценс, безостий
  • По типу формування врожайності (характеру компенсації) сорт належить до типу високих стеблостоїв, реалізовуючи свій потенціал врожайності перш за все за рахунок високої кількості колосів на м²
  • Середньостиглий, період вегетації в залежності від зони складав 95-100 днів
  • Середньорослий, висота рослин 87-95 см, стійкий до вилягання 7-9 балів у всіх зонах
  • В державних сортовипробуваннях посухостійкість була оцінена на 7 балів
  • В умовах державних сортовипробувань показав відмінну стійкість до основних листових хвороб, а також хвороб  колосу і кореневих гнилей

 

Рекомендації по вирощуванню

Напрям використання
Один з найкращих сортів з стабільно високою якістю зерна. Сильна пшениця (Е)
Тип сорту
Різновид лютесценс, безостий
Вимоги до грунту
Сорт інтенсивного типу використання, високопродуктивний, для вирощування на різних агрофонах.
Терміни та норми висіву
По строкам посіву, як і інші сорти ярої пшениці сорт Трізо висівається по можливості раніше. Добре переносить холоди, в Європі в умовах м’якшого клімату зареєстрований як сорт-двуручка. За раннього посіву 4,5 млн. шт. схожих насінин/га, при пізніших строках рекомендується збільшити норму висуву до 5 млн шт.
Густота посіву
Оптимальна густота стеблостою 500 – 600 продуктивних колосів на м².
Удобрення
Фосфорне і калійне удобрення проводять по виносу або за даними агрохімічного аналізу. Винос фосфору, калію на 1 т стиглого зерна відповідно 8,7 кг P₂O₅, 4,3 кг К₂О.
Приклад азотного удобрення:
-          Внесення №1 під посів - 50 кг N/га
-          Внесення №2 ф. поч. виходу в трубку - 50 кг N/га
-          Внесення №3 ф. колосіння - для забезпечення якості позакоренево 10 -15 кг N/га (наприклад карбамід)  
При розрахунку необхідно враховувати наявність вологи в грунті, характерну для даної зони і грунту нітрифікацію азоту в грунті і залишок після попередника. Можливі позакореневі внесення карбаміду в суміші фунгіцидів при потребі.
Пшениця з вмістом білка понад 13 % використовує бл. 2,7 кг/ц N
Регулятори росту
При очікуваному високому врожаї обов‘язкова одноразова обробка хлормекватхлоридом, наприклад ССС 720, в фазі кущення з нормою 0,5-0,7 л/га. Пізніше використання цього регулятора не приносить бажаного ефекту, оскільки препарат не діє на ділянки стебла, що вже сформувалися на момент внесення.
 
Захист рослин
При спостереженнях особливу увагу слід приділити розвитку септоріозу листя, бурої і жовтої іржі. Ураження іншими хворобами за весь період спостережень було відсутнім або незначним. Таким чином, обробіток проти хвороб листя в залежності від потреби і погодних умов - вологості і температури. Бажана профілактична обробка проти хвороб колоса для забезпечення хорошої якості зерна.

Ми поважаємо вашу приватність!

Ми би хотіли використовувати куки та інші технічні методи анонімного аналізу на сайті, щоб зробити даний сайт максимально зручним для вас. Крім того, ми хотіли би оцінити відвідування нашого сайту, щоб максимально адаптувати наш веб-сайт до ваших потреб.

Ви можете заборонити або дати дозвіл на обробку ваших даних в любий час, натиснувши кнопку «Політика конфіденційності» в нижній частині даного веб-сайту. Тут ви також знайдете доповнюючу інформацію про ваші права в GDPR та ePrivacy.

Згодитись на анонімний веб-аналіз Продовжуйте лише з необхідними файлами